Najczęściej zadawane pytania o trychologię w internecie.

folder_openGabinet, Trychologia
commentBrak komentarzy
Najczęściej-zadawane-pytania-o-trychologię-w-internecie

Trychologia staje się coraz bardziej rozpoznawaną dziedziną. Jednak cały czas rodzi wiele pytań. Odpowiedzi szukacie na forach i w wyszukiwarce google. Dla ułatwienia, poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o trychologię w internecie.

Ile kosztuje wizyta u trychologa?

Koszt pierwszej konsultacji trychologicznej różni się w różnych gabinetach w zależności od czynników takich jak: miasto, wykształcenie i doświadczenie trychologa, prestiż. Z tym ostatnim musicie sami zweryfikować czy prestiż idzie w parze z jakością opieki trychologicznej. Koszt pierwszej wizyty to od 90zł do nawet 500zł.

Czy trycholog jest na NFZ?

Nie. Trycholog nie jest lekarzem i nie ma możliwości skorzystać z wizyty na NFZ. Więcej na ten temat dowiesz się w moim artykule Trycholog na NFZ.

Czy trycholog jest lekarzem?

Nie. Trycholog nie jest lekarzem. Trycholog powinien posiadać wykształcenie w zakresie anatomii i fizjologii ludzkiego organizmu, lecz nie kończy studiów medycyny, a więc nie jest lekarzem. Trychologiem można zostać po studiach dyplomowych, szkoleniach, kursach. Jakość wykształcenia różni się, dlatego weryfikuj je, zanim udasz się na wizytę.

Co zrobić by być trychologiem?

Jeżeli chcesz zostać trychologiem, możesz w tym celu wybrać różne ścieżki kształcenia: studia kosmetologii ze specjalizacją trychologia, studia podyplomowe, kursy, szkolenia. Najlepsze studia podyplomowe z trychologii są w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Warszawie WSIiZ . Jeżeli do tej pory ukończyłeś/ukończyłaś studia z nauk medycznych, tym lepiej dla Ciebie… i dla Twoich przyszłych podopiecznych 🙂 Pamiętaj, aby kształcić się nieustannie – trychologia to trudniejsza dziedzina niż Ci się wydaje. I warta każdej poświęconej minuty.

Ile kosztuje leczenie łysienia?

Przygotuj się na poniesienie kosztu pierwszej wizyty (150zł) oraz wykonania badań krwi (350-750zł). Ważna informacja dla Ciebie: zabiegi nakłuwania skóry głowy są skuteczne lecz nie rozwiązują problemu, dlatego zanim zdecydujesz się na serię zabiegów, zapoznaj się z moim artykułem o mezoterapii igłowej skóry głowy.

Po przeanalizowaniu Twojego przypadku i znalezieniu przyczyny Twojego problemu, trycholog powie Ci, co należy dalej zrobić. Być może okaże się, że wystarczy kilka drobnych zmian w pielęgnacji oraz dopasowana suplementacja. Trycholog po analizie Twoich wyników, może też polecić Ci udanie się do lekarza konkretnej specjalizacji (np. ginekolog, endokrynolog, dermatolog, psychiatra, …). Każdy przypadek jest inny. Trycholog da Ci propozycję terapii dopasowanej dla Ciebie.

Czy trycholog musi mieć wykształcenie lekarskie?

Nie. Trycholog nie musi mieć ukończonej medycyny, przez co nie posiada oficjalnych uprawnień i kompetencji lekarza. Mimo tego posiada (powinien posiadać) szeroką wiedzę na temat fizjologii ludzkiego organizmu i jest najlepszym specjalistą z zakresu skóry głowy i fizjologii włosa.

Jaki lekarz zajmuje się włosami?

Specjalistą od włosów jest trycholog. Trycholog posiada największą wiedzę i doświadczenie w terapii skóry głowy i włosów. Natomiast lekarzem, który również zajmuje się skórą głowy jest dermatolog – on zajmuje się chorobami całej ludzkiej skóry.

Do jakiego lekarza się udać z wypadającymi włosami?

Z wypadającymi włosami najlepiej udać się najpierw do dobrego trychologa. Trycholog przeanalizuje Twoje badania krwi oraz przyjrzy się dokładnie Twojej skórze głowy. Jeżeli będzie konieczność współpracy z lekarzem, trycholog poleci Ci do jakiego specjalisty się udać. Problemy z łysieniem i wypadaniem włosów mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego może okazać się potrzebna konsultacja z endokrynologiem, ginekologiem, psychiatrą, dietetykiem lub jeszcze innym specjalistą.

Czy trycholog może wydać skierowanie?

Trycholog nie może wydać skierowania, ponieważ nie ma uprawnień lekarskich ani umowy z NFZ.

Czy trycholog może przypisać leki?

Trycholog nie jest lekarzem, więc nie może wypisać recepty na leki. Trycholog może polecić Ci suplementację substancji dostępnych bez recepty. Jeżeli będą potrzebne duże dawki witamin, konieczna będzie konsultacja z lekarzem (nawet z lekarzem rodzinnym). Podobnie z lekami.

Czy kosmetolog może być trychologiem?

Tak. To bardzo dobra podstawa do tego, aby zostać trychologiem, ponieważ kosmetolog doskonale zna fizjologię skóry, a także posiada podstawy wiedzy o fizjologii całego ludzkiego organizmu. Aby zostać trychologiem, należy ukończyć studia podyplomowe lub kursy lub szkolenia.

Jakie badania zrobić przed wizytą u trychologa?

Podstawowe badania to morfologia krwi z rozmazem. Na pierwszej wizycie warto mieć przy sobie także panel tarczycowy, żelazo i ferrytyna, witamina B12 oraz witamina D3. Pamiętaj, aby kilka dni przed pobraniem krwi odstawić wszelkie suplementy. O pozostałe badania spytaj swojego trychologa, żeby jeszcze lepiej przygotować się do pierwszej wizyty. Może będą przydatne badania hormonów płciowych, a musisz wiedzieć kiedy je wykonać.

Czy wizyta u trychologa pomaga?

Tak. Wybierz dobrego trychologa, a potem dobrze przygotuj się do pierwszej wizyty. Analiza badań krwi, stanu skóry głowy oraz dobranie prawidłowej pielęgnacji trychologicznej to droga do pozbycia się Twojego problemu.

Jakie badania krwi na wypadanie włosów?

W przypadku wypadania włosów, szczególnie ważne jest, aby na pierwszą wizytę u trychologa zabrać świeże badania krwi. Wykonaj następujące badania: morfologia krwi z rozmazem, żelazo i ferrytyna, witamina B12, witamina D3 (25-OH), panel tarczycowy (TSH, FT3, FT4, antyTPO, antyTG). Skontaktuj się ze swoim trychologiem, ponieważ mogą okazać się przydatne badania hormonów płciowych – trycholog powie Ci kiedy i jakie hormony zbadać.

Gdzie można znaleźć trychologa w Bydgoszczy?

Zdjęcie Trychologa w Bydgoszczy - Monika Kosmal

Jeżeli szukasz trychologa w Bydgoszczy serdecznie zapraszam Cię do mojego Gabinetu. Możesz umówić się na konsultację trychologiczną klikając tutaj. Zapraszam Cię również na moje social media, na które często dodaje darmowe porady jak dbać i pielęgnować włosy, aby cieszyć się z ich piękna na co dzień. Pozdrawiam Monika Kosmal.

FacebookInstagramLinkedInTwitter

 

Tags: , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu