Trycholog na NFZ

folder_openGabinet, Trychologia
commentBrak komentarzy
Trycholog na NFZ -trycholog bydgoszcz Monika Twardowska z derpapenem

Wasze włosy są dla Was ważne. O ich kondycję i ładny wygląd dbacie sami lub oddajecie się w ręce dobrego fryzjera. Natomiast kiedy zaczyna się problem z wypadaniem włosów, świądem, łupieżem, łojotokiem itd., zaczynacie szukać pomocy. Gdzie się zwrócić o pomoc? Do dermatologa? Do trychologa? Kim właściwie jest trycholog? Czy trycholog przyjmuje na NFZ? Którego trychologa wybrać?

Dermatolog czy trycholog – do kogo się udać?

Trycholog i dermatolog często ze sobą współpracują. Dermatolog jest lekarzem. Zajmuje się skórą całego ciała. Rolą lekarza jest wdrożenie leczenia lekami. Trychologia natomiast łączy dziedzinę medycyny i kosmetologii, a więc zarówno analizę zdrowia jak i pielęgnacji skóry głowy. Trycholog nie przyjmuje na NFZ bo nie jest lekarzem, jest specjalistą od skóry głowy. Trycholog działa dwutorowo. Po pierwsze szkoli się z zakresu medycyny, aby móc przeanalizować szczegółowo stan Twojego zdrowia, przeprowadza obszerny wywiad i wnioskuje, gdzie leży przyczyna Twojego problemu. Jeżeli podejrzewa jakąś jednostkę chorobową wymagającą oficjalnej diagnozy lekarza i leczenia, może polecić Ci udanie się do konkretnego lekarza (np. endokrynologa, ginekologa, dermatologa). Po drugie rolą trychologa jest dobranie Ci indywidualnej prawidłowej pielęgnacji domowej. Nie zawsze trzeba stosować leki, maści, sterydy… W codziennej praktyce przekonuję się, że większość problemów bierze się z nieprawidłowej pielęgnacji oraz ze stanu zdrowia. Widzę też, jacy zagubieni byliście do tej pory, próbując znaleźć pomoc.

Zapraszam Cię na moje social media!
Facebook, Instagram

Trycholog na NFZ. Czy można iść do trychologa na NFZ?

Z założenia wizyty na NFZ to wizyty u lekarza. Aby uzyskać pomoc przy problemie ze skórą głowy, można udać się do dermatologa na Narodowy Fundusz Zdrowia. Jednak skóra nie zawsze wymaga leczenia lekami, a dermatolog nie jest w stanie tak szczegółowo zdiagnozować problemu skóry głowy, a szczególnie przyczyny problemu. Wizyty u dermatologa często kończą się zapisaniem leku i chwilowym łagodzeniem objawów. Na świąd zapisywane są sterydy, na łuszczenie środki silnie złuszczające, a na każdy rodzaj wypadania włosów zapisywany jest minoxidil. Niestety przyczyna problemu jest niepoznana, a problem nawraca. Zdarzają się chwalebne wyjątki, a szczególnie godni uznania są dermatolodzy, którzy polecą udanie się do trychologa.

Trycholog nie przyjmuje na NFZ, bo nie jest lekarzem. W Polsce nie ma możliwości udania się na wizytę trychologiczną na NFZ. Jednak zdecydowanie polecam udać się z problemem skóry głowy do trychologa. Namawiam przy tym do sprawdzenia kompetencji i wykształcenia Twojego trychologa.

Kto może zostać trychologiem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze trychologa?

I tu się zaczynają schody. Trychologia ostatnim czasem staje się coraz bardziej znana, a nawet modna. W związku z tym powstaje mnóstwo komercyjnych kursów i szkoleń z tego zakresu, w tym 8-godzinne kursy online. Niestety po takim kursie również można nazwać się mianem trychologa. Wybierz trychologa, który ukończył specjalistyczne studia podyplomowe w tym kierunku. Najlepiej też jeżeli jego wcześniejsze wykształcenie również jest związane z dziedziną medycyny i kosmetologii. Tylko wtedy Twój problem zostanie prawidłowo przeanalizowany.  Szerokie i holistyczne podejście to podstawa.

Szukasz trychologa w Bydgoszczy? Zapraszam do mnie!

Zależy mi na tym, aby znaleźć przyczynę Twojego problemu, a także aby nauczyć Cię, jak dbać o skórę samemu w domu. Przychodzicie do mnie zagubieni, nie wiecie co robić i do kogo się udać. Chcę, abyście czuli się zaopiekowani. Czasami wystarczy drobna zmiana w pielęgnacji, a czasami potrzebna jest pełna terapia trychologiczna z radykalną zmianą pielęgnacji domowej i zabiegami gabinetowymi. Wspólnie uzgadniamy ostateczną terapię. Zdaję sobie sprawę, że niektóre elementy terapii są kosztowne. Dlatego chcę, abyście rozumieli jak działa każdy element terapii, ponieważ wtedy jesteście świadomi, co jest konieczne, a co można potraktować jako dobry dodatek.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Nazywam się Monika Twardowska i jestem trychologiem w Bydgoszczy. W codziennej pracy cechuję się wnikliwością i ludzkim podejściem. Studia podyplomowe z trychologii ukończyłam w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Jestem także absolwentką studiów licencjackich i magisterskich z kosmetologii na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Zawsze wiedziałam, że moją pracą chcę pomagać ludziom. Umów się na  konsultację trychologiczną.

Zapraszam Cię serdecznie również na moje social media!
Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter

Jeżeli jesteś z Gdańska lub okolic, serdecznie polecam bardzo dobrego Trychologa z Gdańska – Barbarę Garlicką z gabinetu Balance Skin. Basia od ponad trzech lat pracuje jako trycholog, zajmując się wszelkimi problemami skóry głowy oraz nadmierną utratą włosów. Jej adres to : Trycholog Gdańsk – Balance Skin, Barbara Garlicka, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 18, 80-365 Gdańsk, 690 022 379 – nawiguj.

Tags: , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu