Nowy webinar! Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!
Promocja kończy się za:

Leczenie łuszczycy skóry głowy w Bydgoszczy

Łuszczyca skóry głowy to problem nawracający. Uczucie silnego swędzenia potrafi być bardzo dokuczliwe, a nieestetyczna skóra obniżać poczucie atrakcyjności. Ze względu na zapalny autoimmunologiczny charakter choroby, skuteczne leczenie łuszczycy polega na wprowadzeniu jej w remisję, czyli stan, w którym nie występują objawy.

Potrzebujesz pomocy w leczeniu łuszczycy? Umów się do trychologa.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Nazywam się Monika Twardowska. Jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę leczenie łuszczycy skóry głowy w Bydgoszczy. Jeśli nie możesz sobie poradzić ze swoją łuszczycą, umów się do mnie na konsultację trychologiczną.

Skuteczne leczenie łuszczycy skóry głowy w Bydgoszczy

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna. Łuszczycy nie da się wyleczyć ani się nią zarazić, to choroba dziedziczna. Skutecznym leczeniem łuszczycy nazywa się wprowadzenie jej w remisję, czyli stan, w którym nie występują objawy.

Leczenie łuszczycy skóry głowy obejmuje dwa główne aspekty:

  1. Wyeliminowanie przyczyn wyzwalających stan zapalny w organizmie i na skórze.
  2. Lecznicza pielęgnacja trychologiczna.

Specyfika choroby sprawia, że łuszczyca jest problemem nawracającym. Dlatego tak ważna jest współpraca z trychologiem i Twoje zaangażowanie.

Łuszczyca skóry głowy – pielęgnacja lecznicza

Skuteczne leczenie łuszczycy skóry głowy wymaga bezwzględnej systematyczności w pielęgnacji. Trychologiczna pielęgnacja łuszczycy głowy jest złożona, lecz przynosi upragnioną ulgę choremu. Dobranie odpowiednich kosmetyków to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że każdego dnia skóra łuszczycowa może mieć inne potrzeby.

Łuszczyca skóry głowy wymaga szczególnej troskliwości i systematyczności w działaniach pielęgnacyjnych. Ze względu na charakterystykę zmian łuszczycowych pielęgnacja musi łączyć ze sobą działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze z silnym działaniem regenerującym barierę ochronną naskórka. Niezbędne jest także skuteczne, ale łagodne usuwanie nagromadzonej łuski.

Każda łuszczyca jest inna. Nie ma jednego przepisu na pielęgnację skóry łuszczycowej. Z pomocą trychologa dobierzesz pielęgnację leczniczą i nauczysz się “słuchać” potrzeb Twojej skóry głowy.

Potrzebujesz pomocy w terapii łuszczycy? Umów się do trychologa.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Nazywam się Monika Twardowska. Jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę terapie łuszczycy skóry głowy w Bydgoszczy. Jeśli nie możesz sobie poradzić ze swoją łuszczycą, umów się do mnie na konsultację trychologiczną.

łuszczyca skóry głowy obraz spod trichoskopu w przybliżeniu 200
Aktywna łuszczyca skóry głowy. Obraz spod trichoskopu w przybliżeniu 50x.
Źródło: materiały własne.
aktywna łuszczyca skóry głowy bezpośrednio po trychologicznym zabiegu oczyszczająco-leczniczym obraz spod trichoskopu powiększenie 200
Aktywna łuszczyca skóry głowy bezpośrednio po zabiegu oczyszczająco-leczniczym. Obraz spod trichoskopu powiększenie 50x.
Źródło: materiały własne.
keyboard_arrow_up