Nowy webinar! Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!
Promocja kończy się za:

Witaminy na wypadanie włosów w ciąży i po ciąży

folder_openTrychologia, Wypadanie włosów
commentBrak komentarzy
witaminy na włosy w ciąży

Jakie witaminy na włosy po ciąży? Jakie witaminy na wypadanie włosów po ciąży? Czas ciąży i karmienia piersią to okres zwiększonego zapotrzebowania na witaminy i minerały. Najważniejsze i najlepiej przyswajalne składniki odżywcze znajdują się w źródłach pokarmowych. Jednak w okresie ciąży i laktacji nawet dobrze zbilansowane posiłki są niewystarczające, względem zwiększonego zapotrzebowania organizmu na witaminy i minerały.

W związku z tym oficjalne rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników wskazują, że kobieta w ciąży i po porodzie powinna przyjmować dodatkowo suplementy określonych witamin i minerałów. Zapewni to prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu oraz zapobiegnie wystąpieniu skrajnych niedoborów. Jednocześnie odpowiednie wysycenie organizmu niezbędnymi witaminami będzie kluczowym elementem, który będzie ograniczał wypadanie włosów po ciąży.

Witaminy na włosy dla kobiet w ciąży

Jakie witaminy na włosy w ciąży? To często zadawane pytanie. W trakcie ciąży znacznie wzrasta zapotrzebowanie na podaż witamin i minerałów takich jak: witamina D3, żelazo, witaminy z grupy B (szczególnie B12 i B9 – czyli kwas foliowy), jod, magnez. Doprowadzenie do niedoborów mogłoby zakłócić przebieg ciąży oraz przyczynić się do wad rozwojowych płodu. Dodatkowo niedobory witamin będą jedną z głównych przyczyn intensywnego wypadania włosów po ciąży. Najlepiej przyswajalne witaminy znajdziesz w źródłach pokarmowych, jak mięso, jaja i warzywa, a także produkty pełnoziarniste (pieczywo, ryż, makarony) oraz orzechy, nasiona i pestki.

orzechy
orzechy

 

Choć pełnowartościowa dieta jest podstawą, to w tym szczególnym czasie okazuje się być niewystarczająca. W związku z tym oficjalne rekomendacje PTGiP wskazują na obowiązkową suplementację witamin i minerałów takich jak kwas foliowy, kwasy omega 3 (DHA), jod, witamina D3 i żelazo. Pamiętaj, aby nie suplementować dużych dawek żelaza na własną rękę. Wykonuj regularnie badania krwi (morfologia, żelazo, ferrytyna). Jeśli zmagałaś się z anemią już przed zajściem w ciążę, koniecznie odwiedź dietetyka klinicznego w celu znalezienia przyczyny przewlekłej anemii.

Witaminy na wypadanie włosów po ciąży

Witaminy i minerały niezbędne w trakcie wypadania włosów po ciąży to kwas foliowy, żelazo, witamina D3 oraz kwasy omega, ponieważ okres poporodowy jest czasem wzmożonego zapotrzebowania na te składniki. Dodatkowo magnez, cynk i kolagen, dzięki którym organizm będzie się lepiej regenerował, a to spowoduje zahamowanie nadmiernego wypadania włosów po ciąży.

Suplementację witamin powinno się podejmować na podstawie badań krwi oraz zgodnie z oficjalnymi rekomendacjami. Jako doświadczony trycholog chcę zaznaczyć, że witaminy i minerały na wypadanie włosów po ciąży, powinny pochodzić z rzetelnych źródeł i być sprawdzonej jakości. Podczas moich terapii trychologicznych na wypadające włosy po ciąży, suplementami witamin i minerałów, które polecam są:

Jeśli zdecydujesz się na suplementację któregoś z wymienionych preparatów, możesz skorzystać z poniższych kodów zniżkowych:

  • Norsa Pharma – trycholog10
  • Norsan Omega – trychologbydgoszcz10

Witaminy na włosy dla matek karmiących

Kompleksy witamin na włosy nie zawierają informacji, świadczącej o bezpieczeństwie ich stosowania przez matki karmiące. Dlatego jeśli karmisz piersią i wypadają ci włosy, warto żebyś korzystała z witamin jednoskładnikowych, zamiast kompleksów witamin. W okresie karmienia piersią kobieta ma znacznie wyższe zapotrzebowanie na kwas foliowy, żelazo, witaminę D3 oraz kwasy omega.

Poza tym warto suplementować także magnez, laktoferynę i kolagen. W czasie laktacji warto także kontynuować kompleks witamin, który stosowałaś w okresie ciąży. Dzięki pełnowartościowej diecie oraz systematycznej suplementacji jesteś w stanie szybko zahamować wypadanie włosów, ponieważ nie dopuścisz do skrajnych niedoborów witamin i minerałów, a łysienie poporodowe nie będzie tak dokuczliwe.

Wypadające włosy po ciąży – skorzystaj z pomocy trychologa

Nazywam się Monika Twardowska, jestem Trychologiem w Bydgoszczy i sama jestem w ciąży. Doskonale wiem, że wypadanie włosów po ciąży to zdecydowanie prawdziwy szok dla świeżo upieczonych mam. Jeśli potrzebujesz indywidualnej konsultacji trychologicznej, możesz zapisać się w dziale kontakt. 

Tags: ciąża, witaminy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

keyboard_arrow_up