Leczenie łysienia androgenowego w Bydgoszczy

Łysienie androgenowe to problem postępujący i nie należy zwlekać z jego leczeniem. Należy jak najszybciej wprowadzić działania spowalniające proces łysienia androgenowego.

Podejrzewasz u siebie łysienie androgenowe? Umów się do trychologa.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Nazywam się Monika Twardowska. Jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę terapie łysienia androgenowego w Bydgoszczy. Podejrzewasz u siebie łysienie androgenowe? Nie odkładaj leczenia na później i umów się do mnie na konsultację trychologiczną.

efekty trycholog bydgoszcz Monika Twardowska
Efekt mezoterapii mikroigłowej skóry głowy PepFactor. Po lewej - po 1. zabiegu. Po prawej - po 2. zabiegu.
Żródło: Monika Twardowska

Skuteczne leczenie łysienia androgenowego w Bydgoszczy

Skuteczność leczenia zależy od stopnia zaawansowania łysienia androgenowego oraz od zastosowanych metod terapeutycznych. Jest wiele dostępnych metod leczenia łysienia androgenowego, dlatego polecam Ci skonsultować się z zaufanym trychologiem, aby ustalić plan terapii. Im prędzej zaczniesz leczenie, tym dłużej będziesz cieszyć się gęstością włosów, a leczenie będzie mniej radykalne. Pamiętaj, że terapię należy wdrożyć na stałe.

Cele leczenia łysienia androgenowego:

  1. Hamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych
  2. Zagęszczenie włosów – ich wzmocnienie i pogrubienie

Metody leczenia łysienia androgenowego w Bydgoszczy

Leczenie łysienia androgenowego jest złożone i wymaga indywidualnego podejścia. Jako trycholog, przedstawiam moim klientom dostępne metody terapeutyczne i wspólnie ustalamy plan działania. Trzeba brać pod uwagę fakt, że terapię wprowadzamy na stałe, a to wiąże się z koniecznością systematyczności, a także z mniejszymi lub większymi kosztami. Dlatego warto rozpocząć terapię jak najszybciej, aby leczenie było jak najmniej absorbujące.

Etapy leczenia łysienia androgenowego:

  1. Konsultacja trychologiczna – diagnoza problemu, badanie trichoskopowe, analiza wyników badań krwi.
  2. Wykluczenie bodźców przyspieszających proces łysienia (np. cukry proste w diecie).
  3. Pielęgnacja terapeutyczna w domu – indywidualnie dobrane szampony, wcierki, pielęgnacja dobrana do potrzeb skóry
  4. Zabiegi gabinetowe – mezoterapia mikroigłowa skóry głowy
  5. Leczenie farmakologiczne  – finasteryd (lek na receptę)
  6. Przeszczep włosów

Kosmetyki i pielęgnacja hamujące łysienie androgenowe

Jako trycholog jestem przekonana, że pielęgnacja profesjonalnymi preparatami terapeutycznymi jest niezbędna. To bardzo ważny element leczenia łysienia androgenowego, ponieważ preparaty stosujesz na co dzień. Terapeutyczne szampony i wcierki na łysienie androgenowe zawierają skoncentrowane składniki, blokujące 5-alfa-reduktazę – czyli enzym, który zmienia testosteron w DHT, gwałtownie przyspieszając proces łysienia. W związku z tym systematyczne stosowanie terapeutycznej pielęgnacji i blokowanie tego enzymu jest koniecznością.

Jak zacząć leczenie łysienia androgenowego? Umów się do trychologa.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Nazywam się Monika Twardowska. Jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę terapie łysienia androgenowego w Bydgoszczy. Podejrzewasz u siebie łysienie androgenowe? Nie odkładaj leczenia na później i umów się do mnie na konsultację trychologiczną.

Menu