trycholog-bydgoszcz-oferta

Leczenie łupieżu Bydgoszcz

„Mam łupież od lat i nic nie pomaga” – słyszę zawsze te same słowa na pierwszej wizycie. Łupież to problem nawracający i potrafi być bardzo dokuczliwy. Z pomocą trychologa możesz pozbyć się łupieżu.

Leczenie łupieżu u trychologa

Łupież charakteryzuje się nadmiernym złuszczaniem naskórka oraz zaburzeniem mikrobiomu skóry głowy. Wyróżnia się trzy główne rodzaje łupieżu: łupież suchy, łupież tłusty i łupież pstry. Trycholog wykona badanie trichoskopowe skóry głowy i rozpozna rodzaj łupieżu, z jakim się zmagasz. Dobierze odpowiednią indywidualną pielęgnację, aby przywrócić skórze równowagę mikrobiologiczną i hydrolipidową.

Skuteczna terapia łupieżu obejmuje także czynniki wewnątrz organizmu, dlatego trycholog przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne.

Jak skutecznie pozbyć się łupieżu?

  1. Prawidłowa pielęgnacja – odpowiedni peeling trychologiczny, szampon nawilżający i przeciwłupieżowy oraz maska odbudowująca warstwę hydrolipidową. To podstawowy schemat. W zależności od rodzaju łupieżu, częstotliwość stosowania lub rodzaj poszczególnych preparatów może się różnić.
  2. Badania krwi – idź do trychologa z wynikami badań krwi. Badania, bez których się nie obędzie, to: morfologia z rozmazem, lipidogram i fosfataza alkaliczna. Badania krwi warto rozszerzyć o dodatkowe parametry – w tym celu skontaktuj się z trychologiem.

 

Może Cię zainteresować:

Menu