Terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy w Bydgoszczy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to autoimmunologiczna, nawracająca choroba skóry głowy. Czerwone zapalne plamy z białożółtą łuską są uciążliwe i swędzące. Skuteczne leczenie prowadzi do długotrwałej remisji, przynosząc upragnioną ulgę i poprawę jakości życia.

efekty trycholog bydgoszcz Monika Twardowska
Łojotokowe zapalenie skóry głowy. Po prawej skóra bezpośrednio po zabiegu oczyszczająco-leczniczym.
Żródło: Monika Twardowska

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest nieuleczalną chorobą, dlatego bezwzględnie wymaga terapii trychologicznej. Terapia ŁZS prowadzi do remisji, czyli do stanu, w którym nie występują objawy. Pacjent odzyskuje długotrwały komfort oraz wie, co robić, kiedy objawy zaczynają nawracać. W terapii ŁZS kluczową rolę pełni kondycja układu pokarmowego, dlatego niezbędna będzie współpraca klienta z trychologiem, jak i z dietetykiem klinicznym.

Pielęgnacja skóry głowy z ŁZS

Skóra głowy z ŁZS wymaga szczególnej troskliwości i systematyczności. Ze względu na charakterystykę choroby, należy łączyć ze sobą działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, z działaniem regenerującym i przeciwzapalnym. Niezbędne będzie także usuwanie zalegającej łuski. Na rynku jest wiele różnego rodzaju peelingów do skóry głowy (m.in. keratoplastyczne, enzymatyczne, kwasowe). W przypadku ŁZS rodzaj peelingu będzie zależał od aktualnego stopnia nasilenia zmian.

Zmiany skórne w ŁZS mogą się dynamicznie zmieniać, dlatego należy nauczyć się słuchać potrzeb swojej skóry i nie doprowadzać do zaniedbania pielęgnacyjnego. Dokładność i systematyczność to klucz do sukcesu w pielęgnacji ŁZS.

Potrzebujesz pomocy w terapii ŁZS? Umów się do trychologa.

Na zdjęciu trycholog Monika Twardowska z Bydgoszczy

Terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy jest bardzo złożona. Będzie wymagać od Ciebie świadomości i nieustannego holistycznego zaangażowania. Jeśli nie możesz sobie poradzić ze swoim problemem, umów się do mnie na konsultację trychologiczną.

Nazywam się Monika Twardowska, jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę terapie trychologiczne w Bydgoszczy. Na wizycie wyjaśnię Ci, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja Twojej skóry, aby poczuć ulgę i komfort na co dzień. Będziemy pracować nad tym, żeby wprowadzić chorobę w remisję. Warto przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa.

Jeśli na wizycie zaobserwuję, że masz bardzo nasilone zmiany skórne, z pewnością polecę Ci szereg profesjonalnych produktów do pielęgnacji domowej. Możliwe, że polecę Ci także zapisanie się na zabieg oczyszczająco-leczniczy.

 

 

Może Cię zainteresować:

Menu