Terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy w Bydgoszczy
Łojotokowe zapalenie skóry ŁZS – co to jest
Łojotokowe zapalenie skóry głowy (ŁZS) to choroba zapalna skóry ściśle związana z patologią gruczołów łojowych oraz zaburzeniem mikroflory skóry. Nadmierne wytwarzanie łoju ŁZS stwarza sprzyjające warunki do przerostu (naturalnie występującego na skórze) grzyba Malassezia spp., który jeszcze bardziej nasila stan zapalny.
Objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy
ŁZS objawia się nadmiernym łuszczeniem naskórka na zapalnym podłożu. Pod łuszczącym naskórkiem można zaobserwować czerwoną zapalną plamę na skórze o różnej średnicy. Łuska w ŁZS ma biały, nieco żółtawy kolor, ze względu na nadmierne wytwarzanie łoju. Łuszczenie można zaobserwować nie tylko w obszarze owłosionej skóry głowy, ale także między brwiami i w okolicy płatków nosa.
W zależności od stopnia nasilenia zmian, łojotokowe zapalenie skóry głowy może być złudnie podobne do łuszczycy lub łupieżu tłustego. W związku z tym przed wizytą u specjalisty warto dowiedzieć się, czy w rodzinie występują problemu skórne, np. łuszczyca, bielactwo i inne.
Potrzebujesz pomocy w terapii ŁZS? Umów się do trychologa.

Terapia łojotokowego zapalenia skóry głowy jest bardzo złożona. Będzie wymagać od Ciebie świadomości i nieustannego holistycznego zaangażowania. Jeśli nie możesz sobie poradzić ze swoim problemem, umów się do mnie na konsultację trychologiczną.
Nazywam się Monika Twardowska, jestem dyplomowanym trychologiem i prowadzę terapie trychologiczne w Bydgoszczy. Na wizycie wyjaśnię Ci, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja Twojej skóry, aby poczuć ulgę i komfort na co dzień. Będziemy pracować nad tym, żeby wprowadzić chorobę w remisję. Warto przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa.
Jeśli na wizycie zaobserwuję, że masz bardzo nasilone zmiany skórne, z pewnością polecę Ci szereg profesjonalnych produktów do pielęgnacji domowej. Możliwe, że polecę Ci także zapisanie się na zabieg oczyszczająco-leczniczy.
Może Cię zainteresować: