Nowy webinar! Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!
Promocja kończy się za:

Mezoterapia igłowa skóry głowy – co to jest i na czym polega?

folder_openTrychologia
commentBrak komentarzy
trycholog wykonuje zabieg mezoterapii igłowej

Przychodząc do mojego Gabinetu Trychologicznego z problemem łysienia lub nadmiernego wypadania włosów, często pytacie o zabiegi na porost włosów, zatrzymujące wypadanie i hamujące łysienie. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa skóry głowy z wykorzystaniem odżywczych preparatów. Czy warto robić mezoterapię głowy i jakie są jej efekty? Na czym polega mezoterapia głowy i jaka jest cena? Dla kogo są przeznaczone zabiegi? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – co to jest i na czym polega

Mezoterapia oznacza dostarczenie substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej (czyli do warstwy skóry, która znajduje się tuż pod naskórkiem). To właśnie tam znajdują się cebulki Twoich włosów i właśnie tam odbywają się procesy wzrostu każdego Twojego włosa. Mezoterapia igłowa skóry głowy polega na wstrzykiwaniu maleńkich porcji odżywczego preparatu bezpośrednio w skórę właściwą. Nakłucia robi się za pomocą bardzo cienkiej igły, w niewielkich odległościach. Nakłucia są bardzo płytkie, zabieg nie wymaga znieczulenia.

Kiedy warto wykonać zabiegi mezoterapii?

Preparaty do zabiegów mezoterapii igłowej głowy zawierają skoncentrowane składniki aktywne potrzebne do wzrostu włosa. W optymalnych warunkach organizm dostarcza te składniki do cebulki włosa wraz z krwią. Problem pojawia się, gdy z pewnych powodów mieszki włosowe nie są odżywiane wystarczająco, przez co włosy zaczynają wypadać, rosną wolniej, a do tego rosną cieńsze i słabsze. Seria odżywczych zabiegów mezoterapii igłowej jest polecana szczególnie osobom, które mają np. niedobory witaminowe, w wyniku czego wypadają włosy lub rosną osłabione. Takie osoby, zanim uzupełnią te niedobory w organizmie, mogą poddać się zabiegom mezoterapii igłowej głowy, aby już teraz odżywić włosy i umożliwić im lepszy porost.

Efekty i działanie mezoterapii igłowej skóry głowy

Zabiegi mezoterapii są skuteczne i warte uwagi. Chciałabym jednak, aby każdy kto się decyduje na serię zabiegów, był świadomy czego się spodziewać i jak to działa, że działa. Zabieg intensywnie odżywia i nawilża skórę głowy. Pobudzone zostaje mikrokrążenie, dzięki czemu komórki mieszków włosowych zostają dotlenione. Preparaty do mezoterapii zawierają wysokie stężenie składników aktywnych takich jak witaminy, minerały i aminokwasy oraz nawilżający kwas hialuronowy. Tak silne odżywienie i nawilżenie skóry głowy oraz pobudzenie mikrokrążenia sprawiają, że w mieszkach włosowych pobudzane są procesy regeneracji i wytwarzania włosa.

W zależności od rodzaju problemu pierwsze efekty mogą się różnić. W niektórych przypadkach, pierwszym efektem paradoksalnie może być chwilowe większe wypadanie włosów. Dlaczego? Bo w mieszkach włosowych dochodzi do intensywnych podziałów komórkowych, a więc wytwarzania nowego włosa. Stary telogenowy włos zostaje wypchnięty, a w jego miejsce powstanie nowy. Wypadanie dotyczy jedynie włosów telogenowych, tj. tych, które i tak w najbliższym czasie by wypadły. W innych przypadkach wypadanie zostaje spowolnione. Natomiast efekty, które zauważysz gołym okiem, będą widoczne po paru miesiącach. Włos rośnie w tempie 1,5cm na miesiąc, dlatego nie spodziewaj się, że po miesiącu będziesz mieć włosy do pasa.

Zabiegi mezoterapii igłowej zagęszczają włosy. Dobrze nawilżone i odżywione mieszki włosowe to doskonała podstawa do rośnięcia nowych zdrowych włosów.

Dla kogo jest mezoterapia igłowa skóry głowy?

  1. Zdrowe, prawidłowe włosy. Działanie prewencyjne, aby dodatkowo nawilżyć i odżywić skórę głowy i mieszki włosowe. Czyli “żeby trawa była bardziej zielona”.
  2. Nadmierne wypadanie włosów telogenowe, np. łysienie poporodowe, pocovidowe, łysienie z niedoborów itd. Jako element terapii trychologicznej, po wcześniejszym ustaleniu, co jest faktyczną przyczyną wypadania włosów.
  3. Łysienie na tle hormonalnym, np. łysienie androgenowe. Jako intensywne odżywienie zminiaturyzowanych mieszków włosowych po to, aby mogły wytworzyć możliwie silny włos. A także jako istotne opóźnianie procesu łysienia androgenowego.

Ile zabiegów mezoterapii wykonać i jaka jest cena?

Na mezoterapię igłową skóry głowy warto się zdecydować, wybierając serię kilku zabiegów. Jest to około 4-6 zabiegów w odstępie 1-2 tygodni. Koszt jednego zabiegu wynosi 350 zł lub 750zł w zależności od wybranego preparatu. Więcej o preparatach przeczytasz klikając tutaj.

Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii igłowej głowy?

Przede wszystkim przyjdź na konsultację trychologiczną, aby wykluczyć przeciwwskazania. A także po to, aby ustalić czy w ogóle jest wskazanie do wykonania zabiegów. Bardzo często okazuje się, że możesz wprowadzić w swojej codziennej pielęgnacji kilka drobnych zmian, które mogą bardzo pomóc Twoim włosom w rośnięciu. Z pewnością będę Cię prosić o wykonanie badań krwi.

Kiedy już wspólnie podejmiemy decyzję o wykonaniu serii zabiegów, w dniu zabiegu musisz mieć świeżo umytą głowę. Najlepiej jeżeli dzień wcześniej wykonany był też peeling skóry głowy. Zresztą wszystko Ci wyjaśnię na konsultacji. W dniu zabiegu nie należy zażywać substancji rozrzedzających krew. Warto także zrezygnować z picia kawy w tym dniu.

Utrzymanie efektów na dłużej.

Niezbędnym i najważniejszym elementem dobrego wzrostu włosów jest zdrowa skóra głowy. W tym celu koniecznie zapoznaj się z artykułem o podstawowej prawidłowej pielęgnacji skóry głowy (przeczytaj tutaj). Popełniamy mnóstwo błędów, o których nie mamy pojęcia. W artykule masz kilka prostych, niezbędnych wskazówek ode mnie, jako trychologa. Oczywiście Twoja skóra może wymagać indywidualnego podejścia.

Zapraszam na konsultację trychologiczną.

Nazywam się Monika Kosmal. Jeżeli szukasz trychologa w Bydgoszczy zapraszam na konsultację do mojego gabinetu Trycholog Bydgoszcz. W codziennej pracy cechuję się ludzkim podejściem i wnikliwością. Jeżeli chcesz umówić się na wizytę kliknij tutaj.

Zdjęcie Trychologa w Bydgoszczy - Monika Kosmal

Zapraszam Cię serdecznie również na moje social media!
Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter

Tags: mezoterapia, mezoterapia igłowa, trycholog, trychologia, zabieg na włosy, zabiegi, zabiegi na włosy

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

keyboard_arrow_up