Badanie trychologiczne – co to jest, gdzie można zrobić?

folder_openGabinet, Trychologia
commentBrak komentarzy
monika kosmal z trichoskopem

Badanie trychologiczne jest niezbędnym elementem prawidłowej diagnostyki problemów i chorób skóry głowy. Wykonywane jest przez doświadczonego trychologa, który jest specjalistą od terapii skóry głowy. Za pomocą badania trychologicznego można diagnozować skórę w kierunku łuszczycy, łojotokowego zapalenia skóry głowy, łupieżu i wielu innych. Poza tym badanie trychologiczne umożliwia trychologowi ocenę stanu skóry, jej stopnia zanieczyszczenia oraz sposób ukrwienia.

Co to jest badanie trychologiczne?

Na badanie trychologiczne składa ocena wizualna oraz trichoskopia. Trycholog dokonuje zewnętrznej oceny zmian na skórze głowy oraz stopnia wypadania włosów. Następnie trycholog wykonuje badanie za pomocą trichoskopu, czyli mikrokamerki dającej obraz w powiększeniu 50- i 200-krotnym. Trichoskopia umożliwia ocenę unaczynienia skóry oraz naskórka. Doświadczone oko trychologa pozwala na postawienie diagnozy i włączenie terapii Twojego problemu.

Na czym polega badanie trychologiczne?

Trycholog najpierw sprawdza stopień wypadania włosów, pociągając delikatnie kosmyki włosów. Następnie ogląda dokładnie skórę głowy gołym okiem. W kolejnym etapie badania trychologicznego wykonuje się trichoskopię. Trycholog przykłada do skóry głowy mikrokamerkę – trichoskop, aby ocenić stan skóry głowy i unaczynienia oraz higienę okołomieszkową. W ten sposób ogląda się wiele miejsc na głowie.

Co to jest badanie trichoskopowe?

Badanie trichoskopowe to badanie skóry głowy w dużym powiększeniu za pomocą mikrokamerki, czyli trichoskopu. Trycholog zwykle wykorzystuje powiększenie około 50x i 200x, a także różne rodzaje światła. Trichoskopia to bardzo ważne diagnostycznie badanie. Podczas trichoskopii trycholog ocenia stan unaczynienia skóry głowy oraz skórę i okolice okołomieszkowe. Wiedza i doświadczenie dobrego trychologa pozwalają na zaobserwowanie drobnych szczegółów i postawienie diagnozy.

Czy trichoskopia boli?

Badanie trichoskopowe jest całkowicie bezbolesne. Przyłożenie mikrokamerki do skóry jest nieinwazyjne i nie sprawia bólu nawet wrażliwej skórze. Trichoskopia jest bezpieczna nawet dla dzieci, kobiet w ciąży jak i pacjentów onkologicznych, czy osób po przeszczepie włosów.

Na czym polega badanie organoleptyczne włosów?

Trychologiczne badanie organoleptyczne, czyli badanie za pomocą zmysłów – wzroku, węchu, dotyku. Struktura włosów, czy zapach unoszący się podczas badania skóry głowy, to ważne cechy, mające wpływ na diagnozę trychologa. Zapytaj trychologa, jak odpowiednio przygotować się do badania, aby stan Twoich włosów i skóry był jak najbardziej rzeczywisty podczas oceny specjalisty.

Ile kosztuje badanie trychologiczne – cena?

Badanie trychologiczne jest wliczone w cenę konsultacji trychologicznej. Trichoskopia, ocena wizualna i wywiad to nierozłączne elementy umożliwiające postawienie diagnozy i prowadzenie terapii. W gabinecie Trycholog Bydgoszcz cena konsultacji trychologicznej zawiera badanie trychologiczne i kosztuje 150zł.

Jak się przygotować do badania trychologicznego?

Trycholog musi ocenić Twoją skórę głowy w jej najbardziej rzeczywistym stanie. Dlatego warto się odpowiednio przygotować do badania trychologicznego. Przede wszystkim nie myj głowy przynajmniej 24 godziny przed badaniem. To pozwoli trychologowi ocenić m.in. stopień wydzielania łoju. Pamiętaj, aby po ostatnim myciu głowy nie używać żadnych środków stylizacyjnych, np. lakieru, mikrowłókien, suchego szamponu itp. Jeśli wybierasz się na farbowanie włosów, udaj się na badanie trychologiczne dopiero po 2 tygodniach od farbowania.

Czy można farbować włosy przed badaniem trychologicznym?

Farby do włosów zawierają substancje złuszczające martwy naskórek. Farbowanie włosów krótko przed wizytą u trychologa może zaburzyć rzeczywisty obraz Twojej skóry głowy, dlatego przełóż wizytę u fryzjera. Jeśli włosy już zostały pofarbowane, zachowaj odstęp 2 tygodni do badania trychologicznego. W tym czasie naskórek odbuduje się, a obraz w trichoskopii będzie pokazywał rzeczywisty stan Twojej skóry głowy.

Gdzie można wykonać badanie trichoskopem?

Zdjęcie Trychologa w Bydgoszczy - Monika Kosmal

Oczywiście zapraszam do mnie! Nazywam się Monika Kosmal. Jestem trychologiem w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszam Cię do mojego Gabinetu Trycholog Bydgoszcz na ulicy Słowiańskiej 14a. U mnie wykonasz badanie trichoskopem podczas konsultacji trychologicznej, aby się umówić kliknij tutaj.

Zapraszam Cię również na moje social media gdzie znajdziesz dużo darmowej wiedzy dotyczącej prawidłowej pielęgnacji włosów.

FacebookInstagramLinkedInTwitter

Tags: , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu