Nowy webinar! Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!
Promocja kończy się za:

Wypadanie włosów po Covid – Czym jest spowodowane? Przyczyny, objawy, leczenie.

folder_openTrychologia
commentBrak komentarzy
wypadanie-włosów-po-covid

Intensywne wypadanie włosów po Covid to częste zjawisko u ozdrowieńców w dobie pandemii.  Przechorowałeś/aś Covid, minęły 2-4 miesiące, a teraz Twoje włosy wypadają garściami?  Dowiedz się dlaczego tak się dzieje i co możesz zrobić.

Czy wirus Covid powoduje wypadanie włosów?

Nie przeprowadzono do tej pory badań, które dowiodły by, że sam wirus jest temu winien. Wiadomo jednak, że wypadanie włosów zaczyna się po około 2-4 miesiącach po przechorowaniu i trwa około 3 miesiące. Dla trychologa jest to pierwszy sygnał, aby podejrzewać schemat łysienia telogenowego. Pod lupę trycholog bierze objawy towarzyszące infekcji.

Przypomnij sobie, jakie objawy towarzyszyły Tobie podczas tej choroby. Wysoka gorączka, osłabienie organizmu, brak apetytu, stres… Musisz wiedzieć, że każdy z tych objawów z osobna jest powodem wypadania włosów, a teraz wszystkie one wystąpiły na raz. Jest to swego rodzaju szok dla organizmu, który przeznacza całą energię na walkę z chorobą, ograniczając najmniej potrzebne procesy, w tym np. odżywianie mieszków włosowych. Nasilenie wypadania uzależnione jest od przebiegu choroby – im cięższy, tym agresywniej włosy wypadają. W pozostałych moich postach dowiesz się, jak różne stany organizmu wpływają na włosy.

Jak odzyskać piękne włosy? Masz dwa rozwiązania:

1. Możesz czekać. Włosy już 2-3 miesiące dostały sygnał do przejścia w fazę telogenu i możesz być pewny/a, że wypadną. Wypadną, ale też same odrosną. Łysienie telogenowe pocovidowe nie jest trwałą utratą włosów, ponieważ w ich miejsce odrosną nowe. Nie zapominaj natomiast, dlaczego wypadły. Zadbaj więc o:

  • prawidłową, pełnowartościową dietę,
  • dotlenienie organizmu i dobre krążenie krwi,
  • regenerację i wypoczynek,
  • odpowiednią pielęgnację skóry głowy.

2. Możesz także zgłosić się do Trycholog Bydgoszcz – Monika Twardowska. Dokładny wywiad oraz badanie trichoskopowe pozwoli mi stwierdzić, czy powyższe objawy, to jedyna przyczyna wypadania włosów. Ustalę plan terapii trychologicznej oraz dostosuję Twoją pielęgnację domową, aby Twoje włosy odrastały sprawnie oraz były zdrowe i mocne od samego początku. Odzyskaj piękne włosy i umów się na wizytę.

Tags: łysienie pocovidowe, trychologia, wypadanie włosów

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

keyboard_arrow_up