Darsonwalizacja – dla kogo, jakie są efekty

folder_openTrychologia
commentBrak komentarzy
trycholog-bydgoszcz-monika-kosmal-darsonwalizacja

Darsonwalizacja skóry głowy i włosów to bez wątpienia jeden z zabiegów, który łączy przyjemność ze skutecznością. Wszechstronne działanie prądów d’Arsonvala sprawia, że zdecydowanie jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie trychologicznym.  Jako trycholog często wykorzystuję zabieg darsonwalizacji na łojotok, łysienie i nie tylko. Dowiedz się jakie są efekty oraz na co działa zabieg darsonwalizacji na skórę głowy i włosy.

Darsonwalizacja – co to?

Słowo darsonwalizacja pochodzi od nazwiska wynalazcy tej metody – Jacques’a Arsène’a d’Arsonvala. Profesor J.A. d’Arsonval był francuskim fizykiem i lekarzem. Badał wpływ prądów na ludzkie tkanki, był pionierem elektroterapii.

Darsonwalizacja to zabieg wykorzystujący działanie prądu o wysokiej częstotliwości.  Dostarczona do komórek energia, zamienia się na energię cieplną, powodując przegrzanie tkanki poddawanej zabiegowi. W trakcie zabiegu wytwarza się także ozon.

Przebieg zabiegu darsonwalizacji skóry głowy i włosów

Zabieg darsonwalizacji wykonywany jest za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd o wysokiej częstotliwości. Urządzenie posiada różnego rodzaju szklane końcówki – peloty. Do darsonwalizacji skóry głowy używa się peloty w kształcie szerokiego grzebienia, ponieważ umożliwia przeczesywanie włosów i ułatwia dotarcie do skóry głowy. Podczas zabiegu dochodzi do przegrzania tkanek poddawanych zabiegowi, dlatego że energia przekazywana komórkom, zmienia się w energię cieplną. W naturalnym mechanizmie termoregulacji organizm dąży do ochłodzenia tej tkanki, dlatego następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych w jej obrębie, a w tym samym zwiększenie przepływu krwi.

Zabieg darsonwalizacji skóry głowy i włosów jest przyjemny i całkowicie bezbolesny. Wyładowania elektryczne dają uczucie przyjemnego masażu/mrowienia na skórze głowy. Ponad to charakterystyczną cechą zabiegu d’Arsonvalizacji jest wytwarzany w trakcie ozon, który wykazuje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Darsonwalizacja – efekty

  • Porost włosów. Poprawa krążenia krwi w obrębie skóry głowy i mieszków włosowych ma bezpośredni wpływ na odżywienie cebulek oraz pobudzenie mieszków włosowych do produkcji nowych włosów. W rezultacie wykonywanie zabiegu darsonwalizacji głowy regularnie (co kilka dni) wpływa na zdecydowanie lepszy porost włosów.
  • Zmniejszenie przetłuszczania się skóry głowy. Mikromasaż skóry głowy, poprawa krążenia, lepsze odżywienie, dotlenienie, jak i działanie dezynfekujące ozonu sprawiają, że zabieg ma działanie seboregulujące. Istotnie redukuje się nadmierne wydzielanie łoju.
  • Działanie przeciwłupieżowe. Znakomite właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze ozonu redukują nadmiar kolonii grzybiczych na skórze głowy. Ten sam mechanizm zachodzi w procesie redukcji zmian bakteryjnych na skórze głowy. Zabieg darsonwalizacji wykonywany regularnie w programie terapii trychologicznej daje bardzo dobre efekty w walce z łupieżem.

Dla kogo jest zabieg darsonwalizacji?

Na koniec warto powiedzieć, dla kogo przeznaczona jest darsonwalizacja włosów. Zdecydowanie najczęściej zabieg wykonuję klientom z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy. W połączeniu z zabiegiem oczyszczającym łojotok zmniejsza się jeszcze bardziej. Uczucie po zabiegu oczyszczającym w połączeniu z darsonwalizacją jest nie do opisania! Długotrwała świeżość, lekkość, ulga, pozbycie się świądu i zrelaksowanie.

Ponadto zabieg darsonwalizacji jest polecam w terapiach na porost włosów. Przy łysieniu androgenowym, łysieniu telogenowym, przy utracie włosów na jesień i w wielu innych przypadkach. Darsonwalizacja to wybór godny uwagi osób bez problemów z włosami. W wyniku stymulacji i pobudzenia mikrokrążenia, włosy będą jeszcze bardziej odżywione.

Darsonwalizacja w Bydgoszczy

Serdecznie polecam zabieg darsonwalizacji na włosy i skórę głowy. W Gabinecie Trycholog Bydgoszcz można wykonywać darsonwalizację w różnych wariantach:

  • seria zabiegów darsonwalizacji,
  • pojedynczy zabieg,
  • element zabiegu oczyszczającego skórę głowy,
  • element indywidualnej terapii trychologicznej.

Zapraszam do rezerwacji wizyty w zakładce kontakt. Do zobaczenia !

Tags: , ,

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu