Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna?

folder_openTrychologia, Zabiegi trychologiczne
commentBrak komentarzy
trycholog wykonuje zabieg mezoterapii

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna? Włosy wypadają szybko, a rosną wolno. Przychodząc z problemem wypadania włosów i łysieniem, prosicie mnie o najszybszą i najbardziej skuteczną metodę, która pomoże Wam odzyskać włosy. Spotykam się też z prośbami o wykonanie mezoterapii skóry głowy na porost włosów. Czy warto? Czy mezoterapia skóry głowy jest bezpieczna? Dla kogo jest mezoterapia skóry głowy? Ile kosztuje mezoterapia? Na co zwracać uwagę?

Co to jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia to wprowadzanie substancji aktywnych do skóry. W zależności od potrzeb, składy preparatów różnią się od siebie. W gabinecie Trycholog Bydgoszcz wybieram preparaty bogate w aminokwasy, stanowiące budulec włosów oraz niezbędne minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mieszków włosowych, wzrostu włosów i ich naturalnej pigmentacji.

Wyróżnia się 3 rodzaje mezoterapii:

 1. Mezoterapia igłowa – preparat wprowadza się strzykawką, wbijając igłę w skórę głowy.
  • + stosunkowo niewiele wkłuć; preparat prawie cały zostaje wprowadzony w skórę
  • – duże ryzyko bliznowacenia (zbyt głębokie wkłucia, rozpychanie komórek wprowadzonym preparatem)
 2. Mezoterapia mikroigłowa – skóra nakłuwana jest tzw. penem, który ma jednorazową końcówkę z wieloma igiełkami (np.12) . Ustawia się długość, na jaką mają się wysuwać igły w trakcie zabiegu. Nakłucia są bardzo płytkie. Zadaniem tej metody jest kontrolowane uszkadzanie komórek, w celu wymuszenia procesów regeneracyjnych skóry. Jednocześnie nakłucia stanowią wrota do wchłaniania preparatu, który podaje się na powierzchnię skóry, zaraz po nakłuwaniu.
  • + płytkie nakłucia (ograniczenie ryzyka bliznowacenia); silna regeneracja skóry; tworzenie nowych połączeń naczyniowych (poprawa ukrwienia skóry głowy)
  • – większa bolesność niż w mezoterapii igłowej
 3. Mezoterapia bezigłowa – preparat podaje się na skórę, a następnie wtłacza się za pomocą metod fizycznych takich jak impulsy elektryczne, elektroporacja i ultradźwięki. W ten sposób cząsteczki są poniekąd przepychane pomiędzy komórkami naskórka.
  • + zabieg jest całkowicie bezbolesny
  • – najmniejsza skuteczność (brak bezpośredniego kontaktu ze skórą na całej powierzchni głowicy)

W gabinecie Trycholog Bydgoszcz wykorzystuję metodę mezoterapii mikroigłowej skóry głowy. Jest to najbardziej bezpieczna metoda, niosąca za sobą najlepsze efekty terapeutyczne na porost włosów.

Mezoterapia skóry głowy – na co zwracać uwagę?

Mezoterapia skóry głowy to metoda silnie stymulująca porost włosów. Lecz jest to jedynie dodatek do terapii, a nie pozbycie się przyczyny problemów z włosami. Zanim zdecydujesz się na serię zabiegów, upewnij się, że specjalista, który Ci je zlecił, odpowiednio przygotował kondycję Twojej skóry głowy oraz dał Ci skuteczne zalecenia zdrowotne i suplementacyjne. Zabiegi mezoterapii wiążą się z wydatkiem, dlatego warto, aby efekty były dobre i trwałe.

Jeśli chcesz poddać się zabiegom nakłuwania skóry głowy, wybierz sprawdzonego specjalistę. Nie gniewaj się, jeśli na początku trycholog odmówi Ci wykonania zabiegów.

Gdzie można zrobić mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapię skóry głowy możesz mieć wykonaną w gabinecie lekarskim, trychologicznym i kosmetologicznym.

Gdzie najlepiej wykonać mezoterapię skóry głowy?

Mezoterapię skóry głowy najlepiej wykonaj w gabinecie trychologicznym. Kompetentny trycholog wykluczy przeciwwskazania zdrowotne, ale sprawdzi też pod trichoskopem, czy skóra jest w odpowiedniej kondycji zdrowotnej i higienicznej, aby być poddana inwazyjnemu zabiegowi. Szukaj gabinetu, w którym Twoja skóra zostanie odpowiednio przygotowana do zabiegów.

Dla kogo jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapię mikroigłową skóry głowy polecam w swoim gabinecie osobom, które mają słabe i cienkie włosy. Z takimi włosami mamy do czynienia w różnego rodzaju problemach, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Najczęściej polecam mezoterapię mikroigłową na łysienie androgenowe, ale nie tylko. U mężczyzn łysienie androgenowe objawia się zakolami i przerzedzeniem na tzw. gniazdku, aż w końcu na całym szczycie głowy. U kobiet natomiast objawia się to przerzedzeniami na szczycie głowy, przedziałek stopniowo się poszerza i zaczyna prześwitywać skóra.

Zabieg mezoterapii i składniki aktywne preparatu sprawią, że włosy będą grubsze, widocznie zdrowsze i poprawi się ich naturalna pigmentacja. Zostaną pobudzone nowe włosy do wzrostu.  Wykonywanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i zabiegów mezoterapii w przypadku łysienia androgenowego dodatkowo spowalnia proces miniaturyzacji mieszków. Dowiedz się więcej o zabiegu tutaj.

Czy mezoterapia skóry głowy jest bezpieczna?

Mezoterapia to inwazyjny zabieg, naruszający ciągłość naskórka, przez niesie za sobą ryzyko powikłań. W związku z tym kładę nacisk, aby w gabinecie Trycholog Bydgoszcz zabieg mezoterapii mikroigłowej skóry głowy był wykonywany bezpiecznie i tylko wtedy, gdy jest naprawdę wskazany.

Po pierwsze wykluczam wszelkie przeciwwskazania. Nie wykonam zabiegu osobom z chorobami autoimmunologicznymi (np. Hashimoto) oraz stanami zapalnymi organizmu. Kładę nacisk również na kondycję skóry głowy. Stan skóry głowy jest dla mnie kluczowy, ponieważ często okazuje się, że inwazyjne zabiegi nie są już potrzebne.

Skóra głowy różni się od skóry reszty ciała. Mieszki włosowe to bardzo wrażliwe struktury. Zbyt pochopne wykonywanie inwazyjnych zabiegów może prowadzić do bliznowacenia mieszków, a z blizny już nic nie wyrośnie. Mezoterapia jest bezpieczna, jeśli wykonywana jest przez kompetentnego trychologa.

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna?

Mezoterapia skóry głowy potrafi dać spektakularne efekty pod warunkiem, że specjalista, który Ci ją wykonuje, kieruje się uczciwością i dobrem pacjenta. Po serii zabiegów można spodziewać się zagęszczenia włosów, ponieważ mieszki włosowe pobudzane są do wzrostu nowych włosów. Włosy rosną grubsze, mocniejsze i lepiej napigmentowane. Tworzą się nowe połączenia naczyniowe, przez co mieszki są lepiej odżywiane z krwi, dzięki czemu efekt zabiegów utrzymuje się długo.

Czy mezoterapia jest skuteczna? przed i po pierwszym zabiegu mezoterapii
Czy mezoterapia jest skuteczna? przed i po pierwszym zabiegu mezoterapii

Jak poprawić skuteczność zabiegów mezoterapii głowy?

1. Zrób badania krwi i pokaż trychologowi.

Zrób badania krwi, żeby sprawdzić, czy Twoje włosy są odpowiednio odżywiane przez organizm. Zbadaj m.in. morfologię krwi, żelazo, ferrytynę, B12, kwas foliowy i D3 25OH. Ponadto warto zbadać TSH, FT3, FT4, antyTPO i antyTG oraz glukozę. O więcej szczegółów spytaj swojego trychologa. Pamiętaj, że możesz otrzymać zniżkę na badania krwi (więcej informacji).

2. Rozluźnij czepiec ścięgnisty

Pod skórą głowy znajduje się czepiec ścięgnisty (takie płaskie ścięgno łączące mięśnie potyliczno-czołowe). Mięśnie każdego dnia napinają czepiec ścięgnisty, a w efekcie nasza skóra głowy staje się twarda w dotyku i spięta. W takich warunkach mieszki włosowe są gorzej ukrwione, a włosy stają się z czasem niedożywione, mogą wypadać oraz stać się cieńsze i słabsze. Dodatkowo sztywny czepiec ścięgnisty prowadzi do powstawania stanów zapalnych mieszków włosowych – skóra może stać się tkliwa, a włosy mogą “boleć”. Nie należy wykonywać zabiegów inwazyjnych na tak napiętej skórze. W celu rozluźnienia czepca ścięgnistego udaj się do fizjoterapeuty (warto szukać pośród fizjoterapeutów, którzy pracują w gabinetach ortodontycznych i stomatologicznych).

3. Zadbaj o kondycję skóry głowy

Zdrowa skóra głowy to podstawa. Zabiegi mezoterapii będą skuteczne, a efekty trwałe tylko wtedy, jeśli pielęgnacja domowa będzie prawidłowa. Więcej o prawidłowej pielęgnacji dowiesz się w innych postach na blogu, np. tutaj.

Kiedy mezoterapia nie jest skuteczna?

Mezoterapia skóry głowy może nie przynieść efektów lub włosy mogą szybko wrócić do stanu sprzed zabiegów. Dzieje się tak wtedy, kiedy zbyt pochopnie zostały zlecone Ci zabiegi.

Zabiegi mezoterapii nie będą skuteczne, gdy brakuje w Twoim organizmie witamin i minerałów. Substancje odżywcze zawarte w preparacie będą miały wtedy efekt krótkotrwały, a włosy znów wypadną. Zanim zdecydujesz się na inwazyjne metody, zrób badania krwi i pokaż trychologowi. Niech zleci Ci odpowiednią suplementację. Badania krwi pokażą też, czy nie mamy do czynienia ze stanem zapalnym w organizmie lub chorobami autoimmunologicznymi – w takim przypadku zabiegi nie są dozwolone.

Dodatkowo zadbaj o prawidłową pielęgnację domową, ponieważ zdrowa skóra głowy sprzyja wzrostowi nowych włosów.

Czy mezoterapia skóry głowy jest skuteczna? – Podsumowanie

Pamiętaj, że przed wykonaniem zabiegu należy skonsultować się z trychologiem, który wykluczy przeciwwskazania. Tylko w ten sposób, zabieg może być skuteczny i bezpieczny. W moim gabinecie na pierwszym miejscu stoi Twoje bezpieczeństwo, więc w przypadkach wymienionych wyżej mogę odmówić zrobienia takiego zabiegu. Jeżeli szukasz trychologa w Bydgoszczy zapraszam na konsultację do mojego gabinetu Trycholog Bydgoszcz. W codziennej pracy cechuję się ludzkim podejściem i wnikliwością. Jeżeli chcesz umówić się na wizytę kliknij tutaj. Pozdrawiam Monika Twardowska (Kosmal).

trycholog Monika Kosmal z dermapenem

Na moich social mediach często dodaje porady na temat zdrowiej pielęgnacji włosów i serdecznie Cię tam zapraszam!

FacebookInstagram

Tags: mezoterapia, mezoterapia mikroigłowa

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

keyboard_arrow_up