Wypadanie włosów po ciąży – Jak ograniczyć i szybko odzyskać piękne włosy!

Pytania i odpowiedzi

Trycholog Bydgoszcz – pytania

Trycholog to specjalista od problemów i chorób skóry głowy. Zajmuje się prawidłową pielęgnacją skóry głowy oraz terapią/leczeniem:
-łysienia androgenowego
-łysienia telogenowego
-nadmiernego wypadania włosów
-nadmiernego przetłuszczania
-łupieżu tłustego i suchego
-łojotokowego zapalenia skóry głowy
-łuszczycy skóry głowy
Trychologiem jest osoba, która ukończyła studia/kurs/szkolenie z zakresu trychologii. Trychologiem może zostać lekarz, kosmetolog, ale również osoby spoza branży medycznej.

Trychologa nazywa się lekarzem od włosów, lecz nie jest to do końca poprawne stwierdzenie. Lekarzem jest osoba, która ukończyła studia medycyny. Choć w medycynie nie ma specjalizacji trychologicznej, to lekarz również może zostać trychologiem, kończąc dodatkowo studia podyplomowe z trychologii. Pośród wszelkich specjalizacji medycznych, skórą (w tym skórą głowy) zajmuje się lekarz dermatolog. Jednak działania dermatologa i trychologa różnią się oraz wzajemnie uzupełniają. Dermatolog jako lekarz, ma uprawnienia do zdiagnozowania stanów chorobowych skóry (całego ciała) oraz przypisywania leków. Trychologa potocznie nazywa się lekarzem od włosów i skóry głowy, ponieważ jest specjalistą od schorzeń skóry głowy. Trycholog zajmuje się holistycznie problemem klienta, wykonując bardzo szczegółowy wywiad i badanie trichoskopowe oraz analizując badania. Trycholog zaleca indywidualną prawidłową pielęgnację, wykonuje zabiegi na włosy i skórę głowy. Ponadto, jeśli jest potrzeba, zleca konsultację z lekarzem konkretnej specjalizacji (dermatolog, endokrynolog, ginekolog itd.).

Trycholog wykonuje zabiegi na włosy takie jak:
-mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa jako zabieg na porost włosów
-zabieg rekonstrukcji włosów, czyli zabieg na poprawę kondycji łodygi włosa
Trycholog wykonuje również zabiegi na skórę głowy, aby poprawić i przywrócić jej naturalny mikrobiom. Z zabiegów na skórę głowy, trycholog wykonuje m.in. peeling skóry głowy, zabieg oczyszczający skórę głowy, darsonwalizacja i inne. Zabiegi na skórę głowy są na takie problemy jak łupież, świąd, nadmierne przetłuszczanie włosów, łojotok, na porost włosów i wiele innych.

Łysienie androgenowe polega na miniaturyzacji mieszków włosowych. Mówiąc prościej, mieszki włosowe/”cebulki” robią się coraz mniejsze, przez co nie są w stanie wytworzyć tak silnego i grubego włosa. Miniaturyzacja mieszków włosowych sprawia, że włosy stają się włosami cienkimi, słabymi, prawie nie widocznymi, jak delikatny meszek. Łysienie androgenowe spowodowane jest działaniem androgenów, tzw. męskich hormonów płciowych. Pojawienie i pogłębianie łysienia u mężczyzn zależy od wrażliwości na działanie androgenów.

Łysienie androgenowe może być potęgowane przez wiele czynników, bardzo łatwych do wyeliminowania. W tym celu warto skonsultować się z trychologiem, który przeprowadzi wywiad, zrobi badanie trichoskopowe i przeanalizuje badania krwi. Odpowiednia pielęgnacja włosów i przeanalizowanie stanu organizmu może bardzo pomóc w terapii łysienia androgenowego. Na łysienie androgenowe bardzo dobrze wpływają zabiegi na skórę głowy. Pomagają hamować i spowalniać proces łysienia androgenowego, a także bardzo wzmacniają cebulki włosów. Holistyczne podejście potrafi istotnie zagęścić włosy i hamować rozwój łysienia androgenowego. Pamiętaj, że łysienia androgenowego nie da się zahamować całkowicie, można je tylko spowalniać.

Trycholog to osoba, która ukończyła studia z trychologii lub kurs. Trychologiem może zostać np. kosmetolog. Trycholog specjalizuje się w terapii skóry głowy. Zajmuje się problemami takimi jak wypadanie włosów, łysienie, łupież, łuszczyca, ŁZS, łojotok itp. Trycholog odpowiada za prawidłową codzienną pielęgnację oraz wykonuje zabiegi na włosy i skórę głowy.
Dermatolog jest lekarzem, ukończył studia medycyny. Dermatolog zajmuje się leczeniem chorób skóry całego ciała, przypisuje leki. Ma uprawnienia do postawienia oficjalnej diagnozy oraz przypisania recept na leki. Trycholodzy i dermatolodzy są ze sobą w ścisłej współpracy, a ich terapie doskonale się uzupełniają.

Zabiegi na porost włosów u trychologa to przede wszystkim zabiegi mezoterapii igłowej i mezoterapii mikroigłowej. Trycholog dobiera także prawidłową codzienną pielęgnację.
Równie ważna jest prawidłowa codzienna pielęgnacja, mycie głowy, stosowane produkty. Bardzo duży wpływ mają także zaburzenia w organizmie, m.in. zaburzenia hormonalne, niedobory mineralne i witaminowe. Dlatego warto skonsultować się z trychologiem. Warto robić zabiegi na porost włosów, ponieważ stymuluje się mieszki włosowe od razu, jeszcze zanim wyrównamy ewentualne zaburzenia.

Pierwsza wizyta u trychologa obejmuje szczegółowy wywiad, analizę wyników badań krwi, badanie trichoskopowe oraz zalecenia terapeutyczne.

keyboard_arrow_up